UNLOCK YOUR TRUE STRENGHT WITH MUSCLE-MG

MMG FITNESS

Sveikatingumas ir gera savijauta

Judėjimas yra biologinis organizmo poreikis, be kurio normali žmogaus veikla sunkiai įmanoma. Fizinis aktyvumas (FA) – griaučių raumenų sukelti judesiai, kuriuos darant energijos suvartojimas yra didesnis negu esant ramybės būsenos. Fizinis aktyvumas suprantamas gana plačiai – tai mankštinimasis, intensyvus sportas, dalyvavimas varžybose, namų ūkio darbai, laisvalaikio veikla, kuriai reikia fizinių pastangų, taip pat fizinis darbas. Pagrindinės savybės, charakterizuojančios fizinį aktyvumą, yra jo intensyvumas, trukmė, dažnis, pobūdis. Fizinis aktyvumas, sveikata ir gyvenimo kokybė yra glaudžiai susiję. Reguliaria fizine veikla užsiimančio žmogaus kūne vykstantys morfologiniai ir funkciniai pakitimai gali padėti išvengti kai kurių ligų (širdies ir kraujagyslių, diabeto, kai kurių rūšių vėžio, depresijos) arba jas pavėlinti. Suaugusių žmonių fizinis aktyvumas, judrumas dėl šiuolaikinės gyvensenos dar labiau sumažėjo. Todėl muscle-mg gali jums puikiai padėti, pagerinant jūsų fizinį aktyvumą, gerą savijautą, bei padedant išvendti nemalonių skausmų susijusių dėl streso, prastos laikysenos ar intensyvaus gyvenimo ritmo.

Kodėl reikalinga tūrėti individualų mitybos planą sportuojantiems?

1. Viena svarbiausių rekomendacijų sportuojantiesiems yra suvartoti pakankamai baltymų per dieną, vartojimą paskirstant maždaug kas tris valandas.

2. Nepakeičiamų aminorūgščių vartojimas (maždaug 10 g) laisva forma ar baltymų sudėtyje (20–40 g) labiausiai veikia raumenų baltymų sintezę.

3. Valgymas prieš fizinį krūvį ar po jo (angliavandeniai ir baltymai ar tik vieni baltymai) gali būti veiksmingas, norint padidinti raumenų jėgą ar pagerinti kūno kompoziciją. Maisto medžiagų kiekis ir laikas prieš krūvį gali pakoreguoti mitybos po krūvio reikmes.

4. Valgymas iš karto po fizinio krūvio (ne vėliau kaip 2 val. po krūvio) smarkiai stimuliuoja raumenų baltymų sintezę.

5. Jei fizinio krūvio nėra, valgymo dažnumas labai nežymiai veikia antsvorio mažinimą ir kūno kompoziciją. Valgymo dažnumas daro didelę įtaką apetitui ir sotumo jausmui. Reikia atlikti daugiau tyrimų, norint padaryti išvadas, kaip valgymo dažnumas ir fizinis krūvis veikia antsvorį. Kai kurie tyrimai rodo, kad sportuojant ir dažniau valgant antsvoris mažėja labiau nei valgant retai.

6. Vartoti 20–40 g (0,25–0,40 g/kg kūno masės) kokybiškų baltymų kas 3–4 val. yra geriausia rekomendacija norintiems padidinti raumenų baltymų sintezę ir fizinį darbingumą bei pagerinti kūno kompoziciją.

7. Kazeino baltymų vartojimas (apie 30–40 g) prieš miegą padidina raumenų baltymų sintezę ir metabolizmo greitį naktį, nors ir neskatina lipolizės (riebalų skaidymo).